Lokalizacja

Lokalizacja

Położenie miejsca w którym mieszkacie jest bardzo ważne. Hostel Magic Garden pozwala Wam się zrelaksować w kompletnie spokojnej atmosferze, ale jednocześnie jesteście zawsze blisko centrum Kalisza.

Dogodna lokalizacja to podstawa. Z naszego hostelu jest zaledwie 1600 m do Ratusza w Kaliszu, 2000 m do Teatru im. Wojciecha Bogusławskiego położonego na skraju parku miejskiego - drugiego najstarszego parku w Polsce( Ogród Saski w Warszawie był pierwszy).

Zakupy? Do najbliższego centrum handlowego, Galerii Kalisz macie zaledwie 10 minut spacerem. Pozostałe galerie są w odległości ok. 1200m ( Galeria Tęcza) i około 3 km ( Galeria Amber) - położona tuż obok dworca PKP i PKS KALISZ.

Rozrywka? Liczne restauracje i kluby są rozsiane po całym centrum miasta, tuż obok Ratusza. Do szybkiej przekąski w MC Donald's macie raptem 5 minut pieszo. Mamy w Kaliszu jeden z najlepszych Sushi Barów w Europie. A jakby co, można u nas zamówić catering.

Komunikacja? Przystanki autobusowe są o przysłowiowy "rzut beretem" ( http://rozklad.com/start/index.php?IDKlienta=KALISZ_KLA ). Do stacji PKP i PKS mamy 3 kilometry. Najlepiej dojechać autobusem (poniżej rozkłady jazdy) lub taksówką ( ok. 10 zł).

Woda? Kalisz nazywany jest Wenecją Polski - w mieście jest ponad 30 mostów i mostków. Rzeka i jej kanały są prawie wszędzie:) W pobliżu Kalisza znajdziecie zalew Szałe ( żeglarstwo, kajaki ), Gołuchów ( kąpiele i rowerki wodne ). Rowerki wodne możecie wypożyczyć tez na Prośnie i przepłynąć się pod mostami Kalisza ( Trybunalski i Teatralny ). 16 kilometrów od Kalisza jest też zalew Murowaniec - prowadzi do niego szlak rowerowy. 

Czy wspomnieliśmy, że nasz hostel jest miejscem przyjaznym dla rowerzystów? Można je u nas bezpiecznie przechować.

Historia? Jedno z najstarszych stanowisk archeologicznych Polski, historyczne Zawodzie, w komplecie z rekonstrukcją chat, murów i wież obronnych jest w zasiegu dłuższego spaceru wzdłuż Prosny. Na Zawodziu często można napotkać rekonstruktorów, odtwarzających dawne metody produkcji mięs, garnków, napojów.

W centrum Kalisza znajdziecie sporo urokliwych i romantycznych miejsc i uliczek. Kościoły, kamienice i brukowane uliczki spodobają Wam się z pewnością.